Odwiedź nas:
ul. Warszawska 18, Gdańsk

BLATY KUCHENNE

Blaty wykonane z kamienia naturalnego, głównie z granitu, stały się bardzo popularne w kuchniach. Dodają elegancji, prezentują się bardzo ekskluzywnie i efektownie.

Granit jest uważany za idealny materiał do kuchni. Jest odporny na uderzenia, wodę, wysokie temperatury i środki chemiczne. Można na nim kroić, odstawiać gorące naczynia, a także wałkować ciasto. 

Blaty z kamienia naturalnego są odporne na trendy kuchenne i zawsze są modne, a efekt końcowy cieszy przez długie lata.

Sprawdź również obszerną galerię realizacji:

Jaki powinien być blat kuchenny?

Aby sprostać wymaganiom codziennego użytkowania, blat roboczy w kuchni powinien być wytrzymały, funkcjonalny i estetycznie prezentować się wraz z pozostałymi meblami. To on będzie narażony na największe obciążenia i regularne uderzenia. Współcześnie, dostępnych jest wiele materiałów, ale bez wątpienia najbardziej popularnym wyborem są blaty z kamienia naturalnego. Są one nie tylko bardzo trwałe, ale również wytrzymałe na intensywną eksploatację, bez względu na to, czy w kuchni gotuje się codziennie, wypieka ciasta czy odrabia lekcje.

Gdzie powstają oferowane przez nas blaty kuchenne?

W naszym kamieniarskim zakładzie wykonujemy blaty kuchenne na wymiar, oferując szeroki wybór kolorystyczny. Dzięki temu blaty idealnie dopasowują się do wystroju każdej kuchni, tworząc spójną i estetyczną całość. Warto pamiętać, że kolorystyka blatu powinna harmonizować z innymi elementami wystroju kuchni, co pozwala na uzyskanie spójnego efektu wizualnego. Blat może kontrastować z meblami, ale również nawiązywać do wiodącej kolorystyki pomieszczenia, co dodatkowo podkreśli jego charakter.

Co należy określić przy zamawianiu blatu?

  • Wybierz rodzaj materiału: granit / konglomerat / inny.
  • Określ kolor kamienia.
  • Określ rodzaj obróbki krawędzi blatu.
  • Wybierz sposób obróbki powierzchni blatu: polerowany / satynowy / szczotkowany.
  • Ustal rodzaj zmywaka i sposób montażu płyty grzewczej (indukcyjnej, ceramicznej lub gazowej).

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ – NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Napisz do nas:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące elementów budowlanych, projektów i ich konstruowania. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza: